MUDr. Beáta Selická

Chemický peeling

Chemický peeling je metóda, pri ktorej sa narúšajú povrchové vrstvy kože a to tým, že dochádza k exfoliácii.

Čo je chemický peeling?

Chemický peeling je metóda, pri ktorej sa narúšajú povrchové a hlbšie vrstvy kože a to tým, že dochádza k exfoliácii - mechanickému olupovaniu odumretých kožných buniek z povrchu pokožky.

Aplikuje sa na pokožku tváre, krku, dekoltu i na ruky. Výsledný efekt ošetrenia je celkové zlepšenie stavu pleti, vyhladenie, napnutie, hydratácia, výrazná redukcia pórov, zníženie mazotvorby. Mastná pleť je suchšia, bez tendencie k tvorbe akné. Dochádza k vyhladeniu drobných jazvičiek a povrchových vrások, k redukcii a vyblednutiu pigmentových škvŕn, celkovo má pleť po ošetrení rozjasnený a jemnejší vzhľad.

Zákrok je potrebné opakovať minimálne 3-5 krát v odstupe 5 týždňov. Po ošetrení môže prísť k začervenaniu a jemnému zlupovaniu.

Pacient sa musí po zákroku vyhýbať slnečnému žiareniu a opaľovaniu v soláriu. Zákrok nie je možné vykonávať v prípade infekcie v oblasti tváre-Herpes simplex, Impetigo, pri sklone k tvorbe keloidných jaziev, v tehotenstve. V priebehu vykonávania ošetrení je nutná ochrana pred UV žiarením.

Indikácie pre chemický peeling

  • Drobné jizvičky po akné
  • Mastná pleť s rozšírenými pórmi a akné
  • Pigmentové škvrny - melazma, chloazma
  • Odstránenie drobných vrások, celkové omladenie pleti
  • Zjemnenie a vyhladenie povrchu pokožky

Cenník

*Uvedené ceny sú orientačné a skutočná cena sa určí až po konzultácii s lekárom.

CHEMICKÝ PEELING 3% RETINOLOVOU KYSELINOU

40€