MUDr. Beáta Selická

Botulotoxín

Odstraňuje vrásky na čele, pri koreni nosa, vejárikovité vrásky okolia očí, nadmerné potenie /hyperhidrózu/ v podpazuší, na dlaniach i na chodidlách.

Ako sa zbaviť vrások a zastaviť čas starnutia?

Existuje veľmi jednoduchá metóda používajúca BOTULOTOXÍN, ktorá dokáže zásadným spôsobom vyhľadiť mimické vrásky a získať mladistvejší vzhľad. Táto metóda využíva relaxačný účinok toxínu na mimické svaly, čím dochádza k uvoľneniu a k znehybneniu svalstva a tým k redukcii mimických vrások.

Ide o veľmi jednoduchý ambulantný výkon:

- bez chirurgického  zákroku
- bez vzniku jaziev
- takmer bezbolestný

Ako sa prevádza ošetrenie botulotoxínom?

Aplikuje sa tenkou ihličkou vo veľmi nízkych dávkách vnútrosvalovo, prípadne podkožne, kde dochádza k dočasnému prerušeniu nervovosvalového spojenia, teda k požadovanému uvoľneniu /relaxácii/ mimických svalov. Výsledkom je vypnutie pleti a vyhladenie vrások. Zákrok sa prevádza ambulantne a je časovo a fyzicky nenáročný.

Ako účinkuje botulotoxín?

Účinok botulotoxinu nastupuje na 2-3 deň po aplikácii, maximálny účinok nastupuje na 7-10 deň po aplikácii, efekt petrváva cca 4-6 mesiacov, po opakovaných aplikáciách sa účinok predlžuje až na 12 mesiacov. Bezprostredne po aplikácii je v mieste vpichu ľahké začervenanie, ktoré mizne do niekoľkých hodín. Môžu sa objaviť drobné podliatinky a modrinky, ktoré do 48 hodín vymiznú.   

Hyperhidróza

Botulotoxín sa tiež používa za úcelom nežiadúceho nadmerného potenia v oblasti podpazušia, dlaní i stupají. Prípravok sa aplikuje tenkou ihličkou do podkožia postihnutej oblasti. Princípom účinku je zabránenie prevodu vzruchov z nervových vlákien na potné žľazy. Trvanie pretrváva 10-12 mesiacov, po ktorom účinok odoznieva a zákrok je možné opakovať.

Bezpečnosť a možné nežiadúce účinky

Zákrok nevykonávame u pacientov mladších ako 18 rokov, počas tehotenstva a v období dojčenia. Podávanie botulotoxínu je kontraindikované u ľudí trpiacich na Myasthenia gravis, prípadne pri ochoreniach so zvýšenou krvácavosťou, známok zápalu v mieste uvažovanej  aplikácie. Veľmi ojedinele sa môžu objaviť i alergické reakcie.

Je možná aplikácia botulotoxínu s inými liečebno-korektívnymi zákrokmi?

Botulotoxín sa na zvýšenie efektu môže kombinovať s inými metódami ako  je laserové ošetrenie, chemický peeling i intradermálne implantáty.

Cenník

*Uvedené ceny sú orientačné a skutočná cena sa určí až po konzultácii s lekárom.

MEDZIOBOČIE / GLABELA - VRÁSKA HNEVU/

100€

ČELO

100€

OKOLIE OČÍ

100€

2 LOKALITY

180€

3 LOKALITY

270€

POTENIE - PODPAZUŠIE, DLANE

400€